Pages Menu
Categories Menu

Wplyw magnetyzerow na jazde samochodem

Wplyw magnetyzerow na jazde samochodem

Wierzę w urodzonego lidera, naturalnym despoty, mistrz, człowiek, który nie zostanie wybrany, ale człowiek, który zdecyduje się być władcą nad masami. Wierzę i mam nadzieję, dla jednej rzeczy, a mianowicie powrót wielkiego terrorystę, istotą żywą mocą ludzkiego, Cezar.

Jeden tydzień po śmierci Hitlera, Hamsun opublikował podziwiania nekrolog do Fuhrera i opisał go jako „wojownika dla ludzkości i proroka ewangelii sprawiedliwości dla wszystkich narodów”. „Jego los” Hamsun kontynuuje „było pojawić się w czasie niezrównaną barbarzyństwa, które ostatecznie ściętego go.

Thomas Hardy odnosi się do mas, gdy pisał w 1887 roku:

Można traktować tłum ludzi jako zawierające pewną mniejszość, którzy mają wrażliwe dusze; te, a także aspektów tych, jest to, co jest warte obserwacji. Więc podzielić je na psychicznie unquickened, mechaniczne Soulless; a żyjący, pulsujący, cierpienie, witalny, innymi słowy język dusz i maszyn, eterze i gliny.

D.H. Lawrence, główny English uczniem Nietzschego, twierdzi, że tylko elita prawdziwie żyć, podczas gdy proletariat tylko przetrwa:

Życie jest bardziej żywy niż w mniszek lekarski w zielonej paproci lub

niż w palmy,

Życie jest bardziej żywy niż w węża w motyla.

Życie jest bardziej żywy w Wren niż w aligatora …

Życie jest bardziej żywy we mnie, niż w Meksyku, która prowadzi wagon dla mnie.

Intelektualiści nie mogło, oczywiście, zapobiec mas uzyskanie umiejętności. Zamiast tego, na początku XX wieku europejska inteligencja próbowali wykluczyć mas czytelniczych z kultury, poprzez literaturę dla nich zbyt trudne do zrozumienia. Virginia Wilk potępił prymitywny charakter Leopold Bloom i odkupienie człowieka masowego w Ulissesa Jamesa Joyce’a:

Jest to analfabeci, underbred książka produktem samoukiem mężczyzna pracuje, a wszyscy wiemy, jak niepokojące są, jak egoistyczna, natarczywy, surowe, uderzając i ostatecznie mdłości …
napisane przez: