Pages Menu
Categories Menu

Wplyw magnetyzerow na srodowisko

Wplyw magnetyzerow na srodowisko

Wysoce złożone pisma Ezra Pound w jego Cantos jest dobrą ilustracją tej niejasności w literaturze, a także ilustruje pogardy dla zwykłego człowieka. W Pounda Cantos tłumy i demokratycznie wybrani przywódcy byli potok ludzkich ekskrementów. Ilustracja z „wielkiej dziury” ASS-Pound twierdzi był to portret współczesnej Anglii.

Ciało ezoterycznej doktryny bronił od stada została przyjęta przez grupę intelektualistów, którzy uważali się za naturalnych arystokratów poprzez stworzenie społeczeństwa o nazwie „Hermetyczne Studenci Złotego Świtu ‚w roku 1890. Ten tajny społeczeństwo karmione pragnienie władzy i wyróżnienia które wzrosły intelektualistę nad masami.

Pogarda dla mas wyrażonych przez literackich ikon z tego okresu nie tylko przeciwieństwie edukacji powszechnej, ale wiele również wspierany stale rosnące koncepcji eugeniki jako środek kontroli przeludnienia istot niższych. Teoria Darwina doboru naturalnego nieumyślnie doprowadził do nowych zasad etyki najbardziej wyrażone w H.G.Well w Nowej Republiki. Wells potwierdza przekonanie, że istoty gorsze należy miłosiernie zatarte i masowym ludobójstwie z tych ludzi jest moralnie uzasadnione:

Nowe życie etyka odbędzie się przywilejem i obowiązkiem, a nie rodzaj nocnego schronienia dla bazowych alkoholi spośród pustki; a alternatywą w prawej postępowania między pełni życia, pięknie i skutecznie będą umierać. Dla wielu pogardy i głupich stworzeń, strach napędzane i bezradna i bezużyteczna, niezadowolony lub nienawistnie szczęśliwy w środku nędzy niesławie, słaby, brzydki, nieefektywne, zrodzone z niepohamowanych żądz oraz zwiększanie i mnożąc przez czystego moczu i głupoty, The ludzie z Nowej Republiki będzie miał trochę mniej litości i życzliwość.

Całość badań John Carey jest przytłaczająca, pouczające i niezwykle niepokojące.Aby regurgitate książkę we wszystkich całości jest zbyt wzniosły cel tylko jeden artykuł. Jednakże, biorąc pod uwagę te fakty, nie można ograniczyć rasistowskie tendencje, które poparły powstanie III Rzeszy, tylko do narodu niemieckiego. Literackie elitarne tendencje mogą być zapewne obecne dzisiaj, i to mnie martwi najbardziej, gdy słyszę grupy literackiej, która łączy ze sobą za pomocą ich wspólnej wrogości wobec głównego nurtu publikacji. Jaki jest główny nurt, jeśli nie mas? Czy te faszystowskie elitarne ideologie Bernard Shaw, Virginia Wolf, T.S. Eliot, Ezra Pound, Nietzsche, D.H. Lawrence, Knut Hamsun i H. G. Wells włączyć lub wyłączyć cię? Pytania do rozważenia.

napisane przez: